Orkesterit 1949 - 1999

Vuosikymmenten aikana Rönnissä on käynyt satoja ellei jopa tuhansia orkestereita ja artisteja. Nimet herättävät muistoja ja kunnioitusta. Rönnin lavalle ovat nousseet lähes kaikki oman aikansa huiput.

Muistatko sinä koska Juice Leskinen avasi tanssikauden? Tai minä vuosina Olavi Virta vieraili Rönnissä? Tähän taulukkoon on koottuna Rönnin orkestereita vuosilta 1949 - 1999. Lista tulee myöhemmin täydentymään 2000-luvulla. TIedot ovat peräisin lehti-ilmoituksista.

Alkuvuosien osalta moni ilta on tyhjillään, sillä tuolloin ei orkesterin nimeä usein edes ilmoitettu. Oletettavasti se monella kertaa oli seuran oma orkesteri, Zelo.

 

1949    
16.7. la Pelimanni-pojat
17.7. su Pelimanni-pojat
30.7. la  
31.7. su  
13.8. la Saarion yhtye
14.8. su  
20.8. la Saarion yhtye
21.8. su Saarion yhtye
27.8. la  
10.9. la  
11.9. su  
17.9. la Saarion yhtye
18.9. su Saarion yhtye
28.9. la Saarion yhtye
     
1950    
30.4. la Vapunaatto, Merry Melody
1.5. su  
3.5. ke  
13.5. la  
14.5. su  
17.5. ke  
18.5. to  
27.5. la Presto
28.5. su  
29.5. ma  
10.6. la  
11.6. su  
24.6. ?   Juhannusaatto, Zelo (vahvistettu)
8.7. la  
9.7. su Zelo   
16.7. su Painonnostokisa -tanssit
30.7. su Vivo
26.8. la Red Band
27.8. su Zelo
30.8. ke Zelo
9.9. la Zelo
10.9. su Zelo
16.9. la  
17.9. su  
23.9. la  
24.9. su  
30.9. la Zelo (vahvistettu)
     
1951    
30.4. ma Vappuaatto, Zelo
12.5. la  
I Hellunt. la Vivo
II Hellunt. su Vivo
30.6. la Aloha
1.7. su  
4.7. ke  
7.7. la Vivo
14.7. la Garneval, Masa Majanen
15.7. su Painonnostokisat, Zelo
22.7. su Merry Melody
29.7. su Vivo
12.8. la  
13.8. su  
19.8. la Vivo
26.8. su Tip-Top
16.9. su Rytmi-Sepot
     
1952    
30.4.   Vappuaatto, Vivo
10.5. la  
11.5. su  
18.5. su Vivo
21.5. ke Saarion yhtye
22.5. to Vivo
24.5. la Haitaripojat (Pälkäne)
31.5. la Haitaritytöt
7.6. la Rytmi-Trio
14.6. la Haitaritytöt
15.6. su Kopra ym.
21.6. la Saarion yhtye
23.6. ma Juhannusaatto, Rytmi-Trio
24.6. ti Saarion yhtye
28.6. la Haitaripojat  
12.7. la Mattila ja Kopra
13.7. su Mattila ja Kopra
19.7.  la Mattila ja Kopra
20.7. su Paasion polkkayhtye
2.8. la Haitaritytöt
3.8. su Saarion yhtye
9.8. la Haitaritytöt
10.8. su Vesiurheilujuhlat, Jupiter
23.8. la Domino
24.8. su Haitaritytöt
6.9. la Haitaritytöt
13.9. la Jupiter
14.9. su Painonnostokisatanssit
     
1953    
30.4. to Vapunaatto, Rytmi-Tähdet
9.5. la Saarion yhtye
17.5. su Saarion yhtye
23.5. su Saarion yhtye
25.5. ti Iskelmä-pojat
30.5. su Saarion yhtye
6.6. la Haitaritytöt
7.6. su Saarion yhtye
13.6. la Saarion yhtye
14.6. su Arizona
20.6. la Haitaritytöt
23.6. ti Juhannusaatto, Saarion yhtye,
OHJELMAA: Pälkäneen Torvisoittokunta, Reino Länsipuro ym.
24.6. ke Arizona
27.6. la Haitaripojat
28.6. su Haitaritytöt
12.7. su Painonnostokisat, Haitaritytöt
OHJELMAA: Niilo Salo
19.7. su Haitaritytöt
25.7. la Haitaripojat
26.7. su Arizona, Pena Halme
1.8. la Haitaritytöt
2.8. su Haitaripojat
8.8. la Kauko Viitamäen yhtye
9.8. su Vesikiitonäytös
15.8. la Milado, K. Sauvola
16.8. su Sini-Rytmi, E.Siltanen
22.8. la Haitaritytöt
23.8. su Sointu-Veikot
29.8. la Haitaritytöt
30.8. su Arizona, Pena Halme
5.9. la (äänilevytanssit)
13.9. su Arizona, Pena Halme
     
1954    
30.4. pe Vappuaatto, Rytmi-kvartetti
8.5. la Arizona
23.5. su Arizona, Pentti Halme
5.6. la Arizona, Pena Halme
23.6. ke Juhannusaatto,
OHJELMAA: Naparstokin tanssitaiteilijat ym.
4.7. su Painonnostokisatanssit, Jorma Rautavuon kvartetti,
OHJELMAA: "Pekka Lipponen"
11.7. su Kai Qvistin kvartetti
25.7. su Hämeenlinnan varuskunnan 12-miehinen soittokunta, Veikko Lavi
7.8. la Tahti-pojat
21.8. la Tahti-pojat
2.9. to Palazzo,
OHJELMAA: Seitsemän saksalaista haitarityttöä.
26.9. su Rytmi-tähdet
     
1955    
18.5. ke Tango-Sepot
I Hellunt.p   Hopea-pojat
11.6. la Keijo Riihimäen yhtye
12.6. su Lasse Pihlajamaan "Pelimannit", Henry Theel
23.6. to Juhannusaatto, Allan Mäkisen tangoyhtye, Raimo Rantanen
3.7. su Painonnostokisat, Sini-tähdet, Torsten Jalava,
OHJELMAA: Tauno Ahonen, Rauno Peltonen ym.
8.7. pe Olavi Ritalan tango- ja show-yhtye, Eero Manner
10.7. su Sini-pojat
31.7. la Esa Pakarinen, Masa Niemi, Matti Heiskanen, Paavo Tiusanen
28.8.   Vesikiitonäytös, Veloce, Rauno Koskinen,
OHJELMAA: Heikki Saari ym.
10.9. la Lasse Pihlajamaan "Pelimannit", Henry Theel
18.9. su Eino Vuoren yhtye
     
1956    
I helluntaip   Kauko Viitamäen yhtye
27.5. su Olavi Ritalan tähtiorkesteri, Douglas McQueen, Svantte Kosunen
3.6. su Kauko Viitamäen yhtye
10.6. su Ralf Arhosalon orkesteri, Kalevi Tauru
16.6. la Armas Piisposen Vivo
22.6. pe Juhannusaatto, Arizona, Kerttuli,
OHJELMAA: Lola Marjanne, Ensio Orko, Leväslahden Mieskvartetti ym.
23.6. la Sini-Rytmi
1.7. su Rytmi-pelimannit
8.7. su Sävel-pojat
13.7. pe Mikko Viljasen tähtiorkesteri
22.7. su Kauko Viitamäen yhtye
4.8. la Tarvajärven Kesäsauna,
OHJELMAA: Malmsten, Tarvajärvi, Mäkinen, Saari, Ahonen
11.8. la Sävel-pojat, Terttu Tuomi
19.8. su Esa Pakarinen, Allu Kosonen, Aarne Pakkala, Matti Heiskanen
    Aarne Pakkala ja Matti Heiskanen
26.8. la Kauko Viitamäen yhtye
2.9. su Arizona, Kerttuli
     
1957    
8.6. la K.Viitamäen yhtye
16.6. su Veloce
21.6. pe Juhannusaatto, Rytmi-Pelimannit.
OHJELMAA: Elna Hellman, Heikki Saari, Impi Saarinen, Tauno Ahonen
7.7. su Ismo Leinon yhtye, Seija Saarinen
14.7. su Painonnostokisatanssit, Pauli Räsänen, Unto Saarisen tangoyhtye ja Armi
21.7. su Rytmi-Pojat
27.7. la Seppo Rannikon sextetti ja Margit Pasanen
3.8. la Sointu, Aarne Outinen ja Erkki Jokinen
10.8. la Arizona, Seija Koivunen
18.8. su "Trubatuurit", Harry Bergström, Seija Lampila, Ami Lovén, Pentti Tuominen, Kalevi Vallineva, Elias Palola
24.8. la Pentti Hellevaaran yhtye, Aulis Eskelinen
1.9. su Kauko Viitamäen yhtye
7.9. la Sävel-pojat, Terttu Tuomi
21.9. la Aaro Söderberg orkestereineen, Ritva-Anneli
     
1958    
14.5. ke K.Viitamäen yhtye, Pekka Lehto
24.5. la P. Kukkosen yhtye, Aarne Outinen
31.5. la Allan Mäkisen tangoyhtye, Reino Puro
7.6. la Unto Saarisen tangoyhtye, Ritva Simuna. Tasapainotaiteilija Raine Saari
14.6. la Eino Vuoren yhtye, Eeva-Liisa Tyry
20.6. pe Juhannusaatto, Onni Petäjän yhtye ja Ritva Kyykkänen, H:linnan varuskuntaorkesteri. OHJELMAA: Lauri (Tahko) Pihkala, Lasse Pöysti, Venla Eeva, Birgitta Pöysti-Ulfsson, Antti Rokka (Linnan), Sauli Metsänen, Oiva Vaittinen Eräj. Urh. Naisvoimist., Eräjärven nuorisoseuran tanhuryhmä.
28.6. la Sävel-Pojat, Terttu Tuomi, taikuri Pentti Tuominen
5.7. la Paavo Tiusanen yht., Reijo Kallio
12.7. la Arizona, Seija Koivunen
13.7. su Tukkilaiskisat, AS-kvintetti, Kai Norvan yhtye.
OHJELMAA: Tukkilaiskuoro, Oiva Vaittinen, Eräjärven Ns:n tanhuajat, Annikki Hirtolahti ja Martti Metsänen, Venla Eeva, Valfrid Järvinen, Mauno Kuusisto, Tauno Lahtinen
26.7. la Rytmi-Sepot, Riitta Kaisla
2.8. la Painonnostokisojen avajaiset, Unto Saarisen tangoyhtye ja Ritva Simuna
9.8. la P. Kukkosen yhtye, Aarne Outinen
16.8. la Reino Rantasen Havaijiyhtye ja Marja-Leena Mäkilä
23.8. la Helge Ojasen Kvintetti, Anja Tarkki
30.8. la Kauko Viitamäen yhtye
31.8. su Taito Vainio orkestereineen, Vieno Kekkonen, Juha Eirto
6.9. la Arizona, Seija Koivunen, Martti Hyvönen
13.9. la Pauli Räsäsen pelimannit
20.9. la Rainbow, Eki Virtanen
28.9. su Pauli Räsäsen pelimannit
     
1959    
6.5. ke Pentti Kukkosen yhtye, Aarne Outinen
16.5. la Unto Saarisen tangoyhtye, Aila Vickman
23.5. la Blue Boys, Raili Lehtinen
30.5. la Arizona ja Seija Koivunen
6.6. la Iskelmälaulukilpailutanssiaiset, Eugen Malmstenin solistiyhtye, Matti Heiskanen, Arvo Nyström
14.6. su Sointu-Sepot ja Pirkko Salonen
19.6. pe Juhannusaatto, La Casatas ja Tuula Lehmuskenttä.
OHJELMAA: Maria Heidi, Jolanda di Maria Petris, Matti Lehtinen, Naisvoimistelua, Jouko Tolonen, Suurkuoro, Kansantanhuja (yhteensä ohjelmassa yli 200 henkilöä)
21.6. su Paavo Tiusasen yhtye, Reijo Kallio ja Jan Granlund
27.6. la Unto Saarisen tangoyhtye, Ritva Simuna
4.7. la Allan Mäkisen tangoyhtye
11.7. la Sacy Sand
18.7. la Soutu- ja melontakisat, Pentti Kukkosen yhtye, Aarne Outinen
19.7. su Soutu- ja melontakisat Pauli Räsäsen pelimannit, Uimahyppyjä yms.
26.7. su Henning Hendrix
1.8. la Sävel-Pojat ja Terttu Tuomi
8.8. la Unto Saarisen tangoyhtye ja Seija Virta
15.8. la Iskelmäparaatitanssiaiset, Cubanera ja Laila Halme, Airi Korkeakoski, Mirjami Nieminen ja Turkka Grönblom.
OHJELMAA: Jaakko Jahnukainen
22.8. la Blue Boys, Aila Rani
29.8. la Kauko Viitamäki
5.9. la Orvo Salmisen tangoyhtye
12.9. la Allan Mäkisen tangoyhtye, Airi Korkeakoski
19.9. la Niilo Koiviston kvintetti, Margit Pasanen
26.9. la Tammer-Fox, Anita Alm ja Niilo Vuorenmaa
     
1960    
8.5. su Sacy Sand yhtyeineen, Pentti Koski ja Martti Pohjalainen
14.5. la Taisto Aholan tangoyhtye, Mirjami Nieminen
21.5. la Iskelmäpojat, Iris Leino ja Kalevi Telkkinen
25.5. ke Pentti Kukkosen yhtye, Aarne Outinen
28.5. la Orvo Salminen, Tuulikki Lahti
4.6. la Lasse Harju yhtyeineen, Maj-Brit Rikström
6.6. ma Caballero Kvartet, Rytmi-Pojat, Maire Pohjalainen ja Ossi Riekkola
11.6. la Laulukilpailut, Hälläpyörä, Olavi Virta, Pauli Räsänen, Helge Ojanen
     
18.6. la Lehdon tangoyhtye, Mirjam Nieminen ja Tuulikki Lahti
24.6. pe Juhannusaatto, Blue Boys ja Leena Mäkinen, AS-kvintetti,
OHJELMAA: Tampereen Pikku Teatteri, Naisvoimistelua, Mieskuorolaulajien kvartetti yms.
2.7. la Painonnostotanssit, Joppe Vuoren yhtye ja Liisa Varjamo
9.7. la Reima Viro yhtyeineen
17.7. su Erkki Ertaman solistiyhtye, Lasse Liemola
23.7. la Blue Boys ja Leena Mäkinen
31.7. su Sini-Pojat, Esko Mäkinen ja Laulutrio
6.8. la Laulavat Toloset
14.8. su Iloinen Iltapala, Pirkan Pelimannit ja Lea Virtanen,
OHJELMAA: Niilo Tarvajärvi, Tippavaaran vanha isäntä, Pekka Salomaa, Tauno Ahonen, Pekka Lipponen, Kauno Kupi, Karl H. Domke ym.
20.8. la Pentti Kukkonen yhtyeineen, Manuel el Toro
27.8. la Arizona ja Marja-Liisa Krock
3.9. la V.Nikulaisen yhtye ja Gunnar Keisa
     
1961    
30.4. la Vapunaatto, Esa Pakarinen, Eugen Malmsten, Eero Manner, Simo Lepokorpi, Mirjam Nieminen
6.5. la Tuula-Anneli Rantanen yht.
10.5. ke Valto Nikulaisen yhtye, Helinä Manner
20.5. la Lasse Kuusela yhtyeineen, Eila Pienimäki, Lasse Kuusela, Ossi Vasara, Juhani Korjus
27.5. la Hällä-Humppa ja Aarne Saikkonen
3.6. la Pentti Kukkosen yhtye ja Aarne Outinen
10.6. la Veikko Tuomen yhtye, Veikko Tuomi ja Tuula Äikäs
23.6.   Juhannusaatto: Pentti Kukkosen yhtye ja Aarne Outinen, Teatteriorkesteri.
OHJELMAA: Tanssiva Savoy (Sirli Tarvainen, Usko Kantola, Heidi Krohn, Eero V. Kosteikko, Anja Pohjola, Ahti Haljala, Eira Soriola, Leo Ahonen, Eero E. Kosteikko)
2.7. su Painonnostokikilpailut. Bo Ahlrothin orkesteri, Kristiina Nyström
8.7. la Kullervo Linnan yhtye, Ritva Kinnunen
    Hällä-Humppa ja Aarne Saikkonen
9.7. su Tukkilaiskisat, Matti Heinivaho yht., Hällä-Humppa ja Aarne Saikkonen
15.7. la Arizona ja Marja-Liisa Koch
22.7. la Laulavat Toloset
30.7. su Kauko Leanderin yhtye ja Tuuli Lehmuskenttä
5.8. la Melody Sisters, Annette Wright, Tuula Hirvenoja, Maija Veneskoski
13.8. su Riemukkaat Rapujaiset: Iskelmäpojat ja Marjatta Leppänen,
OHJELMAA: Reino Helismaa, Heikki Saari, Eemeli, 2Vealdo, Tanssitrio Tamperelaiset, Esa Haltsonen, Esko Toivonen, Lasse Vuopio 
19.8. la Jorma Veneskoski ja Tuula Ikäheimo
26.8. la Valto Nikulaisen yhtye, Gunnar Geisa
2.9. la Sini-Pojat, Pena Halme, Mirjam Nieminen
9.9. la Lauluyhtye 4 Veljestä orkestereineen
16.9. la  Pentti Kukkosen yhtye ja Aarne Outinen 
     
1962    
30.4. su Kullervo Linna yhtyeineen ja Ritva Kinnunen
5.5. la Martti Rotialan yhtye, Marjatta Rotiala
13.5. su Veikko Tuomi yhtyeineen
19.5. la Erkki Kaalikoski yhtyeineen, Erkki Leppänen
26.5. la Sointu-tytöt ja Ritva Peltomäki
30.5. ke Lasse Kuuselan yhtye ja Eila Pienimäki
9.6. la Pentti Pitkämäki ja Maija-Leena Mäki
16.6. la Lasse Liemola yht.
22.6. pe Juhannusaatto, Pentti Kukkosen yhtye, Aarne Outinen, Ali Snellmannin yhtye ja Vilho Salminen, OHJELMAA: Kauko Käyhkö, Eine Kotiranta, Mikko Sania, Rauno Ahoniemi, Franco, Rymyrotkon Valiopojat r.y ym.
30.6. la Painonnostokisatanssit, Ossi Aalto ja Donna Arima
7.7. la Valto Nikulaisen yhtye, Topi Lehto
8.7. su Näytelmä "Tukkijoella", Kolhon nuorisoseura
14.7. la Laulavat Toloset
19.7. to Tervasouvi, Wille Katz yhtyeineen, Pirkko Mannola, Ritva Mustonen ja Pärre Förars
21.7. la Tervasouvi, Kalevan pelimannit
22.7. su Tervasouvi, Dallabe, A.Aimo, Turuttaret
OHJELMAA: Osmo Pertola, Kokemäen Uuno, Maire Tammenlaakso, Paulo Ero, Sinikka Joutsa, Onni Aho
29.7. su Pentti Kukkosen yhtye ja Aarne Outinen, surmanajaja Esa Paltila
4.8. la Sacy Sand yht., Pentti Koski
11.8. la Jorma Lyytinen yhtyeineen
18.8. la Rudy Marino yht.
25.8. la Marjatta Leppänen yhtyeineen
1.9. la Raimo Rantanen yhtyeineen ja Tuula Siponius
8.9. la Turuttaret
15.9. la Iskelmä-Pojat ja Paula Aho
     
1963    
30.4. ti ? Vappuaatto, Rolf Kronqvist, Helena Siltala
12.5. su Lasse Kuusela yht.
18.5. la Timo Aalto yht.
22.5. ke Marjatta Leppänen yhtyeineen
1.6. la The Noise men, Dick River
8.6. la The Shakers (The Jokkers)
12.6. ke Suomalais-Itävaltalainen ilta, itävaltalaisia nuoria 
15.6. la Jorma Veneskoski yhtyeineen, Tuula Ikäheimo
21.6. pe Juhannusaatto Mikko von Deringer orkestereineen, The Jessers
OHJELMAA: Peipposet, Bruno Arkonaho, Åke Blomgvist, Lauri Ojala
29.6. la Ossi Runne ja Eila Pellinen
6.7. su Tarvan Kesäpeli, Wille Katz yht, Marion Rung, Pärre Förars
OHJELMAA: Spede Pasanen, Maria & Ben, Niilo Tarvajärvi, Matti Kuusla
13.7. la Pentti Kukkonen yhtyeineen
21.7. su Onni Gideon yhtyeineen ja Marketta Joutsi
27.7. la Valto Nikulainen yhtyeineen
3.8. la Tuula Siponius yhtyeineen
10.8. la Turuttaret
17.8. la Tuija Vienosen yhtye
24.8. la Iskelmäpojat ja Aila Puhakka
31.8. la Erik Lindström orkestereineen ja Reine Rimon
7.9. la Marjatta Leppänen yhtyeineen
14.9. la Erkki Valaste, Vieno Kekkonen
     
1964    
30.4.   Vapunaatto, Pentti Tiensuu, Annikki Tähti
6.5.   Paavo Tiusanen
16.5. la ? Rolf Kronqvist, Helena Siltala
23.5. la ? Jorma Lyytinen
30.5. la ? Pentti Kukkonen
6.6. la ? Tikanpojat ja Maj Sandell
13.6. la ? Harri Aaltonen, Tuula ja Paula
19.6.   Juhannusaatto, Valto Nikulainen, Hannele Laaksonen,
OHJELMA: Rykmentin Murheenkryyni, Antti Järvenpää, Hötsölän Vaari, Hannele Laaksonen, Kyllikki Mansén
4.7. la   Tarvan Caravan, Laila Kinnunen yhtyeineen, Erkki Liikanen, Armando Fugazza.
OHJELMAA: Niilo Tarvajärvi, Lenita Airisto, Laila Kinnunen, Eemeli,
11.7. la Turuttaret
19.7. su Ilkka Rinne
25.7. la Onni Gideon
1.8. la ? Pentti Pitkämäki ja Maija Mäki
8.8. la Längelmäveden juhlat, Erkki Ertama, Reino Bäckman,
OHJELMAA: H. Hosia ym.
9.8. su Längelmäveden juhlat, Ossi Aalto, Donna Arima
OHJELMAA: Tapio Rautavaara, 2-Leonardos, Turkka Grönblom, Marjatta Leppänen
15.8. la Iskelmäpojat ja Aila Heikkilä
22.8. la Turuttaret
29.8. la Matti Heinivaho
5.9. la Kalevi Korpi
12.9. la Sacy Sand ja Pentti Koski
19.9. la Lasse Nupponen ja Markus Alan
     
1965    
30.4.   Vapunaatto, Harry Aaltonen kitarayhtyeineen, Tuula ja Heikki, Tamara Lund
9.5. su ? Iskelmäpojat ja Aila Heikkilä
15.5. la ? Pentti Kukkonen ja Aarne Outinen
22.5. la ? Esa Katajavuori ja Eila Pellinen
29.5. la ? Pertti Metsärinne
5.6. la ? Wille Katz ja Hilkka Kotamäki
12.6. la ? Pentti Pitkämäki ja Helinä Manner
19.6. la ? Anneli Sari yhtyeineen
25.6. pe Juhannusvalvojaiset: Turuttaret, Jack ja The Sharbers
OHJELMAA: Ratkiriemukas Eemeli, 3-Herkules, Lasellot, Lasse ja Julia, Bruno Arkonaho
3.7. la Valto Nikulainen yhtyeineen ja Hannele Laaksonen
10.7. la Onni Gideon ja Ranja Rasmussen
18.7. su ? Olavi Virta orkestereineen
24.7. la Längelmäveden juhlat, Jose Guerra 
25.7. su   Längelmäveden juhlat: Wille Katz yhtyeineen, Hilkka Kotamäki
OHJELMAA: Oriveden torvisoittk., Hannes Häyrinen, Barbara Helsingius ym.
31.7. la Johnny Forssell ork.
7.8. la Erkki Karjalainen ja Ragni Malmsten
15.8. su Tarvan Ilmasilta, Turuttaret, Tammer-Humppa, Esa Pakarinen, Matti Heiskanen
OHJELMAA: Niilo Tarvajärvi, Eero Roine, Pekka Puupää
21.8. la Matti Heinivaho
28.8. la Unto Saarinen, Erkki Junkkarinen
4.9. la Pentti Tiensuu, Annikki Tähti
11.9. la Matti Mustonen, Sirkka keiski
18.9. la Rauno Lehtinen, Ritva Mustonen, Heikki Laurila
     
1966    
30.4. la Vapunaatto, Anneli Sari yhtyeineen, Risto Penttisen rytmiyhtye
8.5. su Iskelmäpojat ja Aila Heikkilä
14.5. la Onni Gideon ja Ranja Rasmussen
21.5. la Kai Lind
28.5. la Aaro Söderberg yhtyeineen, Ulla ja Tiina, The Matthews
4.6. la Esko Järvisalo yhtyeineen, Ritva Palukka, Pekka Härkönen
11.6. la Wille Katz yhtyeineen ja Hilkka Kotamäki
18.6. la Valto Nikulainen ja Hannele Laaksonen
24.6.   Juhannusaatto, Topi Honkosen Suruttomat ja Pauli Räsänen, The Five Comets
OHJELMAA: Matti Heiskanen, Pentti & Partner, Ilmailunäytös ym.
2.7. la Harry Aaltonen, Tuula
9.7. la Wild West Five
17.7. su Leo Tallgren, Eeva-Liisa
23.7. la Pentti Kukkonen, Aarne Remes
30.7. la Työn ja vapaa-ajan näyttely: Esa Pakarisen yhtye tango- ja show yhtye, Tammer-Humppa ja Aarne Saikkonen,
OHJELMAA: Eugen Malmsten, Nokipoika ja poika, Tapio Nordgren, Aulis Turpeinen, Veikko Vaakanainen, Heikki Saari
6.8. la Taisto Tammi
13.8. la Längelmäveden juhlat Erkki Karjalainen yhtyeineen ja Ragni Malmsten, Veijarit 
14.8. su Längelmäveden juhlat Pertti Metsärinteen show-yhtye,
OHJELMAA: Speden Saluuna (Spede Pasanen, Simo Salminen, 2-Leonardos ym.)
20.8. la Juha "Watt" Vainio yhtyeineen
27.8. la  Raimo Vainio yhtyeineen ja Sinikka Lehtevä 
3.9. la Pertti Metsärinne show
10.9. la Reijo Taipale
17.9. la Ronnie Kranck yhtyeineen, Pentti Lasanen, Jörgen Petersen, Roosters
     
1967    
30.4. pe Vappuaatto, Esko Järvisalon yhtye, Eila Pellinen, Pekka Härkönen, The Matthews
7.5. la Dallape, Mikko Järvinen
13.5. la Unto Saarisen Tangoyhtye, Erkki Junkkarinen, Kitarayhtye Bees
20.5. la Anneli Sari yhtyeineen
27.5. la Börje Forsell, Kari Fall, Roosters
3.6. la Juhani Korjus ja Sirkka Keiski
10.6. la Yrjö Saarnion yhtye
17.6. la Erkki Karjalainen ja Ragni Malmsten
23.6. pe Juhannusaatto, Valto Nikulaisen yhtye, Hannele Laaksonen, Maares
OHJELMAA: laskuvarjohyppy ym.
1.7. la Ossi Lehtinen yhtyeineen, Riitta Erkkilä
8.7. la Kai Hyttinen yhtyeineen
16.7.   Markus Allan yht.
22.7. la Längelmäveden juhlat, Wille Katz ja Päivi Paunu
23.7. su Längelmäveden juhlat: "Watt -67 show" (Juha "Watt" Vainio, Seija Simola, Fredi, Arttu Suuntala, Tippavaaran vanha isäntä, Timo Panelin yhtye ja The Bees)
29.7. la Ronnie Kranck, Pentti Lasanen ja (Emppu) Peltola, Ernos, Topi-Katit
5.8. la Herbert Katz ja Ranja Rasmussen
12.8. la Juha "Watt" Vainio yhtyeineen
19.8. la Iskelmä-Pojat ja Aila Heikkilä
26.8. la Matti Mustosen yhtye, Hannu Tiihonen
2.9. la Reijo Taipale yhtyeineen
9.9. la Harry Aaltosen yhtye ja Tuula
16.9. la Ossi Runne yhtyeineen, The First
     
1968    
30.4. pe Vappuaatto, Veikko Huuskonen yhtyeineen, Monika Aspelund, Ritva Lehto, Harri Haka, The Matthews
10.5. pe Seppo Hanski yhtyeineen
18.5. la Göran Ödnerin yhtye, Lill-Jörgen Petersen
25.5. la Eero & Jussi & The Boys
1.6. la Turuttaret, Ernos, Erno Lindahl
8.6. la Matti Heinivaho orkestereineen
15.6. la Ronnie Kranck sekstetti, Pentti Lasanen
21.6. pe Pekka Nurmikallion orkesteri, Kati Annikki, Upsound
OHJELMAA: Prof. Hajamieli, Mlle Carola, Esa Niemitalo, Nokipoika & poika
27.6. la Pertti Metsärinteen yht.
6.7. la Ari Valtosen yhtye ja Anneli Sari
12.7. pe Eino Valtanen yhtyeineen
20.7. la "Täältä tullaan" Juhani Korjus yhtyeineen, Seija Simola, Erkki Valaste
OHJELMAA: Heikki Helakorpi, Reijo Salminen, Finn-Trio, Olavi Ritala, Mr Musickus & ASS. 
27.7. la Göran Melen yhtyeineen, Pia Skaar, Jukka Kuoppamäki
2.8. pe Eero & Jussi & The Boys
3.8. la Pauli Lehtola yhtyeineen ja Annette Tuominen
10.8. la Längelmäveden juhlat Rolf Kronqvist, Helena Siltala, Martti Innanen
11.8. su Längelmäveden juhlat Matti Hyvösen yhtye, Jaakko Laajasen orkesteri
OHJELMAA: Katri-Helena, Tapsa Rautavaara, Ilkka Hemming
17.8. la Seppo Ohtama show, Maj Sandell, Matti Tuomikoski Extra
24.8. la Alpo Pohja yhtyeineen, Markku Göös, New Joys
31.8. la Veikko Tuomi yhtyeineen
7.9. la Markku Hartsela show-yhtyeineen, Pauli Hirvonen, Roy Rab, Los Hidalgos
14.9. la Pertti Metsärinteen yhtye
21.9. la Anita Hirvonen yhtyeineen, Topmost
     
1969    
30.4. ? Vappuaatto Göran Ödner qvintetteineen, Jörgen Petersen, Kalevi Nyqvist, Laila Kinnunen, You
10.5. la Kristian yhtyeineen
17.5. la Juhani Korjuksen yhtye, Seija Simola
24.5. la Pekka Nurmikallion orkesteri Kati-Annikki, Ernos, Erno Lindahl
31.5. la Irina Milan yhtyeineen, Wigwam, Jim Pembroke, Ronnie Österberg
7.6. la Kalevi Falk yhtyeineen, Carola
14.6. la Humppaveikot ja Teijo Joutsela
20.6. pe Juhannusaatto Matthews, Rauno Floor, Aarne Hilden, Ritva Rantala, Safari69
OHJELMAA: Olavi Sile, Koivistolaiset, Finntrio, 2 Akilles, Talikkalan Taitovoimistelijat, Br Bruno
28.6. la Matti Väkeväinen yhtyeineen, Henry Theel, Jouko & Kosti yhtyeineen
5.7. la Jorma Weneskosken yhtye
6.7. su Painonnostokisatanssit Tammer-Fox
12.7. la Turuttaret
19.7. la Leo Eklund, Elsi Koivisto
26.7. la Jorma Kalevi yhtyeineen
2.8. la Längelmäveden juhlat Jarkko & Laura yhtyeineen
3.8.   Längelmäveden juhlat P.Niskavaaran yhtye,
OHJELMA: Kaarlo Juurela, "Suhina Lempi", Kai Lind, Berit, Kimmo Chydenius, Erkki Keihäs
9.8. la Esko Rahkonen yhtyeineen
16.8. la Kristiina Hautala yhtyeineen
17.8. su Dallape ja Kalevi Korpi
23.8. la Toke Hariola orkestereineen
30.8. la Pauli Lehtola tangoyhtyeineen, Ernos-show
6.9. la Kai Hyttinen yhtyeineen
13.9. la Iskelmäpojat & Paula Autonen
20.9. la Markus Allan, Silvery
     
1970    
30.4.   Vappuaatto Juhani Korjus yhtyeineen, Seija Simola, Raimo Miettinen, Markku Suoknuutti, Fredi, Eternal
9.5. la Esko Rahkonen yhtyeineen
16.5. la Pekka Nurmikallio orkestereineen, Kati Annikki, Defiers, Jaakko Fonselius Set
23.5. la Kalevi Nyman yhtyeineen
30.5. la Pentti Lasanen yhtyeineen, First
6.6. la Kari Fall Syndikaatti, Satu Markuksela, You
13.6. la Eino Grön orkestereineen
19.6. pe Juhannusaatto, Unto Satorannan yhtye, Jarmo-Juhani, Resuset
OHJELMAA: Tuula Ignatius, Eemeli, Kai Hyttinen, Peräkylän Aatu, Ritva Rantala
27.6. la Kalevi Falk ja Carola, Kalevala
4.7. la Pertti Metsärinne yhtyeineen
5.7. su Painonnostokisatanssit, Tammer-Fox ja Nipa Vuorenmaa
11.7. la Esquires ja Ritva Palukka
18.7. la Turuttaret
25.7. la Radion Lavalauantai, Hällähumpat joht. Esko Koskinen, Matti Heinivaho, Margit Pasanen, Pauli Räsänen, Heikki Hietamies
1.8. la Längelmäveden juhlat Seppo Hanski yhtyeineen, Ernos
2.8. su Längelmäveden juhlat Risto Jokisen yhtye, Olavi Eron yhtye, Mikael Martin ja Szeidat, Waterloo
OHJELMAA: Vesa Matti Loiri, Nipa Niemi, Lasse Laine, Safari 70
8.8. la Georg Liemola yhtyeineen, Kaksoset, Tasavallan Presidentti
15.8. la Smokings ja Pauliina, Laila Kinnunen
16.8. su Unto Haapa-aho yhtyeineen, Martti Siiriäinen
22.8. la Berit yhtyeineen
29.8. la Göran Ödner yhtyeineen ja Lill-Jörgen Petersen, Hasses
5.9. la Inga Sulin yhtyeineen
12.9. la Aila Heikkilä yhtyeineen, Ilkka Hemming
19.9. la Reijo Taipale yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
     
1971    
30.4. pe Vappuaatto, Pentti Lasanen yhtyeineen, Lola, Karhukopla, Defiers ja Mike Warness
8.5. la Toke Hariola yht.
15.5. la Wiking ja Laila Kinnunen
22.5. la Seppo Hakala yhtyeineen, Pirkko ja Pirjo, Alwari Tuohitorvi
29.5. la Unto Haapa-aho yhtyeineen ja Martti Siiriäinen, Ernos
5.6. la Pertti Metsärinne ja Reijo Tani, Zeteka
OHJELMAA: "Laulava Hotelli" (Kalle Juurela, Eija Merilä, Oiva Ollikkala, Ari Laine, Lea Wallin, Antero Ranta, George de Godzinsky)
12.6. la Kiviset ja Ilkka Hemming, Atomirenki
19.6. la Finnset, Markku Aro ja Locomotion-show, Pirkko Saanakorpi ja Marja-Leena Paimensalo
25.6. pe Juhannusaatto, Turuttaret, Kalevi Kettunen ja Esa Pakarinen, Ironia,
OHJELMAA: Vieno Kekkonen, Väinö ja Pirjo Hammari ym.
3.7. la Geog Liemola yhtyeineen, Kalle Kiwes Blues Band
4.7. su Painonnostokisatanssit, Suur-Savon Humppa-veljet, Pauli Purosalmi
10.7. la Pekka Nurmikallio yhtyeineen, Kati-Annikki ja Pekka Harto, Waterloo
17.7. la Juhani Korjus yhtyeineen, Lennox
24.7. la Berit yhtyeineen, Session
30.7. pe Reijo Taipale yhtyeineen, Resuset
7.8. la Längelmäveden juhlat Rauno Floorin yhtye ja Aarne Hilden, Aarre Jokisen yhtye ja Heikki Tuomisto, Yellow ja Mel McRae
OHJELMAA: Simo Salminen, Marjatta Leppänen, Reino Markkula, Reijo Salminen, Hortto Kaalo ja Anneli Sari
14.8. la Kissankultaa, Matti ja Teppo, Lemon
21.8. la Kalevi Falk´n yhtye, Carola, Nummisuutarit
28.8. la Unto Satoranta yhtyeineen, Anu Saukko, Brandenburg
4.9. la Mustat enkelit ja Fredi
5.9. su Suurbingo ja Häränpaistajaiset, Göran Ödner yhtyeineen, Lill-Jörgen Petersen, Irwin Goodman, Defiers ja Pastori Pohjalainen,
OHJELMAA: Juha ja Erkki Silfberg
11.9. la Seppo Kulmalan yhtye, Jokke Salmi ja Anne Schäfer
18.9. la Jorma Juselius yhtyeineen, Henry Theel, Muska ja Faction, Waterloo
     
1972    
29.4. la Pertti Metsärinne, Pauli Salmi Dynastia, Georg Liemola, Carola, Ernos-Show 
30.4. su Vappuaatto, Reijo Taipale yhtyeineen, Rockression
6.5. la Pekka Nurmikallion sekstetti, Herodes, Kati-Annikki
13.5. la Arto Sotavalta ja Tarantella
20.5. la Kalevi Kettusen yhtye, Esa Pakarinen, Alwari Tuohitorvi ja Rale
27.5. la Eija Merilä yhtyeineen, Exotic
3.6. la Seppo Kulmala yhtyeineen, Jokke Salmi, Anna Schäfer, Vat 69
10.6. la Pentti Lasanen yhtyeineen, Sir Adolf
17.6. la Dallape, Kalevi Korpi, Apostolit
23.6. pe Juhannusaatto, Defiers, Mike Warness, Raya ja Pekka Pajula, Unto Kotilainen ja Simon Scott, Sympatia, Erkki Korpiaho ja Tuula-Marja Viitikko.
OHJELMAA: Hannes Häyrinen, Seppo Saario, 2 Leonardos, Päivi Paunu, Kim Floor 
1.7. la Juhani Korjus ja Seija Simola, Kalle Kiwes Blues Band
2.7. su Painonnostokisatanssit, Tammer-Fox ja Nipa Vuorenmaa
8.7. la Matti Heinivaho ja Matin Pojat, Noidannuoli
15.7. la Kiviset, Ilkka Hemming, Wellow, Jenny Gustafsson
16.7. su Taisto Tammi orkestereineen
22.7. la Paula Koivuniemi yhtyeineen, Tabula Rasa
23.7. su Harry Aaltosen yhtye ja Eugen Malmsten
29.7. la Johnny yhtyeineen, Lemminkäiset
5.8. la Längelmäveden juhlat, Martti Siiriäinen yhtyeineen, Yrjö Rajan Vanhanaikaiset, Orient Express OHJELMAA: Heikki Kahila, Cumulus (Anki, Cay, Oscar, Hector), Hannes Anttila, Jaana ja Tiina
12.8. la Toke Hariola sekstetteineen, Faction
19.8. la Mustat Enkelit ja Fredi, Elonkorjuu
26.8. la Eino Grön yhtyeineen, Kalle Kiwes Blues Band
2.9. la Tumba Tamminen yhtyeineen, Irwin Goodman, Sympatia ja Erkki Korpiaho
9.9. la Kai Hyttinen yhtyeineen, Nummisuutarit
16.9. la Katri-Helena yhtyeineen, Frankies
     
1973    
28.4. la Pentti Oskari Kankaan 7-Seinähullua, Julle, Jouko ja Kosti yhtyeineen
30.4. ma Vappuaatto, Matti Väkeväisen yhtye ja Erkki Junkkarinen, Alwari Tuohitorvi
5.5. la Pekka Nurmikallion yhtye, Pirjo Lehti ja Kasper, Disko
12.5. la Kiviset ja Ilkka Hemming, Markus ja Kotkat
19.5. la Pauli Salmi Dynastia ja Georg Liemola, Sir Adolf ja Raya
25.5. pe Juhani Kotajärvi yhtyeineen ja Pauli Räsänen, Orient Express
26.5. la Mustat Enkelit, Fredi, Tabula Rasa
2.6. la Paula Koivuniemi yhtyeineen, Exotic
8.6. pe Dallape ja Kalevi Korpi, Kalle Kiwes Blues Band
9.6. la Sympatia ja Erkki Korpiaho, Carola, Faction
16.6. la Taisto Niemisen yhtye ja Eija Merilä, Inflaatio
22.6. pe Juhannusaatto, Martti Siiriäinen yhtyeineen, The Saksa Brothers, Alwari Tuohitorvi, OHJELMAA: Kaustisen Purppurapelimannit, Heikki Hietamies, Ritva Rantala, Orava-Oskari, Brita ja Eikka
23.6. la Matti Esko yhtyeineen, Charlies
30.6. la Seppo Kulmala yhtyeineen, Marion Rung, Suikkis
1.7. su Painonnostokisatanssit, Hällä-Humppa
7.7. la Tammer-Fox ja Nipa Vuorenmaa, Kai Lind, Canta-Wierre
14.7. la Kari Virran yhtye, Raimo Inkinen ja Anssi Jalonen, Session
21.7. la Ali Snellman tanssiyhtyeineen, Vesa Kilpinen, Maaret ja Afrikan Tähti
28.7. la Längelmäveden juhlat, Kalevi Kettunen yhtyeineen, Seppo Ruippo, Marianne ja Anita, Vesa-Matti Loiri ja Ann-Christine, Yellow, Frankies ja Johnny
4.8. la Seija Simola ja Juhani Korjus yhtyeineen, Defiers
11.8. la Musta Pörssi ja Katri-Helena, Matthews ja Rale
18.8. la Pentti Lasanen yhtyeineen,  Remu ja Hurriganes
25.8. la Unto Kotilainen yhtyeineen ja Simon Scott, Ernos ja Erno Lindahl
1.9. la Eino Grön yhtyeineen, Inflaatio
8.9. la Castanja, Jukka Kuoppamäki, Tabula Rasa
15.8. la Kullervo Linnan Humppaveikot, Savannah ja Marjo-Riitta
22.9. la Turuttaret, Jussi Raittinen ja The Boys
     
1974    
30.4. ti Vappuaatto, Kai Hyttinen yhtyeineen, Seija Simola, Yellow
4.5. la Ilkka Hemming yhtyeineen, Donna
11.5. la Kari Virran yhtye, Anssi Jalonen ja Matti Muura, Julle, Disco
18.5. la Reijo Taipale yhtyeineen, Iiris Keinänen, Tabula Rasa
25.5. la Pyrstötähdet, Pentti Lasanen ja Kalevi Nyqvist, Jig-Saw
1.6. la Martti Siiriäinen yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
8.6. la Eija Sinikka yhtyeineen, Session
15.6. la Tapani Kansa, The Saksa Brothers
21.6. pe Juhannusaatto, Eino Grön yhtyeineen, Pekka Nurmikallio yhtyeineen, Kasper ja Pirjo Lehti, Jari Lappalainen, Amulet, Disko
OHJELMAA: Seppo Saario, Aarre Elo, Kalle Juurela
29.6. la Pentti Oskari Kankaan 7-seinähullua veljestä, Exotic
6.7. la Veikko Tuomi ja Antti Karjala yhtyeineen, Profil
7.7. su Painonnostokisatanssit, Häme-Fox ja Tapio Lehtonen, Handen Humppa, Jouko ja Kosti, NQB
13.7. la Oiva Lampinen yhtyeineen, Ami ja Olli, Jukka Kuoppamäki, Defiers ja Pekka Pajula
20.7. la Juhani Korjus Team, Matthews
27.7. la Turuttaret, Hullujussi ja Viktor Galborek
3.8. la Eino Grön yhtyeineen, Jari Lappalainen, Apostolit
4.8. su Ali Snellmanin kvartetti, Vesa Kilpinen
10.8. la Matti Väkeväinen yhtyeineen, Erkki Junkkarinen, Battaglia
17.8. la Seppo Kulmala yhtyeineen, Julle, Coitus Int
24.8. la Unto Kotilaisen yhtye, Tabula Rasa
31.8. la Oili ja Taito Vainio yhtyeineen, Jussi Raittinen ja Boys
7.9. la Esko Koskisen yhtye, Berit, Infrapuna
14.9. la Matti Esko yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
21.9. la Dallape ja Kalevi Korpi, Yellow
     
1975    
30.4. ke Reijo Taipale yhtyeineen, Päivi Paunu, Duga, Virtanen
3.5. la Hullujussi, Kaamos ja Johnny Gustafsson
10.5. la Kai Hyttinen yhtyeineen, Amulet
17.5. la Katri-Helena, Nummisuutarit, Jerry Williams-show
24.5. la Handen Humppa ja Tapio Lehtonen, Ami ja Marjo-Riitta, Cascade
31.5. la Kiviset, Ilkka Hemming, Ronski ja Exotic
7.6. la Hanski ja Manset, Battaglia
14.6. la Veikko Tuomi yhtyeineen, The Saksa Brothers
20.6. pe Juhannusaatto, Ali Snellman yhtyeineen ja Tuulikki Eloranta, Unto Kotilainen yhtyeineen, Timo Taipale, Yellow,
OHJELMA: Tapani Perttu, Seppo Saario, Ritva Valkama, Anja Räsänen ja Liisa Roine
21.6. la Juhani Kotajärvi yhtyeineen, Defiers ja Pastori Pohjalainen
28.6. la P.O.Kankaan 7 seinähullua veljestä, Jussi Raittinen ja The Boys
5.7. la Kari Virta yhtyeineen ja Anssi Jalonen, Donna
6.7. su Takaajat ja Martti Siiriäinen, Esko Jämsen & Nasma
12.7. la Henry Theel, Paula Autonen yhtyeineen, Karma ja Timo Tervo
13.7. su Ali Snellmanin yhtye
19.7. la Pyrstötähdet, Kalevi Nyqvist, Pentti Lasanen, Danny Show 75 (Danny, Vicky, Paavi Rajala, Koukkari, 1980)
26.7. la Eero Kurki yhtyeineen, Marion Rung, Pekka Loukiala, Tabula Rasa
2.8. la Kruunuhäät, Antti Karjala yhtyeineen, Ilkka Hemming, Heikki Helakorpi, Nolo & Rähjä
9.8. la Dallape ja Kalevi Korpi, Apostolit, Fantasia
16.8. la Oiva Lampinen yhtyeineen, Cannibal, Jig-Saw
23.8. la Seppo Kulmala yhtyeineen, Georg Babitsin ja Islanders
30.8. la Castanja, Jukka Kuoppamäki, Ernos
6.9. la Unto Jutilan yhtye, Erkki Junkkarinen, Ronski ja Exotic
13.9. la Kai Hyttinen yhtyeineen ja Hanne, Nasma
20.9. la Eino Grön yhtyeineen, Session ja Tarantula, Kummitus
     
1976    
30.4. pe Vappuaatto, Humppayhtye Esko Koskinen, Jukka Kuoppamäki, Julle, Päivi Paunu ja Jukka Raitanen, Juice Leskinen & Juice, Tandem Cadus
8.5. la Reijo Taipale yhtyeineen, Vesa Puukkoniemi & Meccala
15.5. la Katupojat ja Juhani Kotajärvi, Jussi Raittinen & Boys
22.5. la Kalle Palonen yhtyeineen, Amulet
29.5. la Handen Humppa, Vieno Kekkonen, Yellow
5.6. la P.O.Kankaan 7 seinähullua veljestä, Marion Rung, Antti Hyvärinen, Seppo Närhi & Kalmari Union
12.6. la Eric Lars Four, Olavi Jämsen & Nasma, Wild Angels
19.6. la Mustat Lasit ja Fredi, Nolo & Rähjä
25.6. pe Juhannusaatto, Aurahumppa ja Arto Nuotio, Mikael ja Mustat Kotkat, Salomon, Virtanen, Red Bird, dj Rocket
OHJELMAA: Suurseuran Aurinkotyttökilpailu (Pirjo ja Sari Laitila, Marita Suojanen, Raija Koukari, Merja Tammi, Maij-Len Eriksson, Ismo Virtanen)
26.6. la Erkki Frimanin yhtye, Erkki Junkkarinen, Road
3.7. la Jorma Kalevi yhtye, Rockkisavotta (Jig-Saw, Cannibal, DJ Immu)
4.7. su Painonnostokisatanssit, Antti Karjalan humppayhtye
10.7. la Arvo Aaprahammi ja Ulla-Marjatta, Erkki Liikanen, Räjähdysvaara-76 -show (Seppo Juhani ja Savotta, Apostolit)
14.7. ke Henrik Heinä yhtyeineen
16.7. pe Ali Snellmanin yhtye
17.7. la Unto Kotilainen yhtyeineen ja Timo Taipale, Henry Theel, Ronski & Exotic + Dj Ipi
24.7. la Pyrstötähdet-yhtye (Pentti Lasanen, Kalevi Nyqvist, Maj Sandell), Danny Show -76 (Vicky, Jokke & Jakke ja Seikkailijat)
31.7. la Räiskälejuhla, Taisto Tuomi yhtyeineen ja Seija-Tuulikki, Kyklooppi,
OHJELMAA: Reijo Salminen ja Vesa Matti-Loiri
7.8. la Oiva Lampinen yhtyeineen, Ami & Olli, Karma
15.8. su Ali Snellmanin yhtye + Ville Salminen
14.8. la Dallape ja Kalevi Korpi, Maahinen
21.8. la Aikapommi, Lea Laven ja Leo Luoto, Saksa Brothers
28.8. la Ilkka Hemming yhtyeineen, Arkatavara
4.9. la Eino Grön yhtyeineen, Defiers
11.9. la Tuulikki Eloranta yhtyeineen, Inflaatio
18.9. la Harry Aaltonen yhtyeineen, Eugen Malmsten, Alwari Tuohitorvi
     
1977    
30.4. pe Vappuaatto, Kalevi Korpi, Monica Aspelund, Lapponia, Arrno Raninen, Freeman & Stage Band
7.5. la Hymyiltamat (Junnu Vainio, Leo Lastumäki, Lea Laven, Luxus, Jyrki Hämäläinen) Kyklooppi
14.5. la Kisu & Uniset, Julle, Olavi Jämsen & Nasma
21.5. la Erkki Tuulikari, Arttu Suuntala, Amulet
28.5. la Kalle Palonen, Rokkisavotta (Jig-Saw, Rollin yhtyeet, Disco)
4.6. la Annikki Tähti, Rock-She
11.6. la Onni Toivola & Alaska, Mikko Alatalo yhtyeineen
18.6. la Oiva Lampinen, Ami & Olli, Session
24.6. pe Juhannusaatto, Jouko Kuusela, Erkki Junkkarinen, Ö-Show (Veltto V & Juice), Hi-Vibrations, OHJELMAA: Reijo Salminen
25.6. su Merja Rantamäki yhtyeineen, Defiers ja Pastori Pohjalainen
2.7. la Juhani Kotajärvi ja Katuopojat, Lars Eric Four
3.7. su Painonnostokisatanssit, Iltatähti ja Keijo Nieminen
9.7. la Pyrstötähdet ja Kalevi Nyqvist, Pentti Lasanen ja Big Band, Vicky Show
16.7. la Tuula Rantanen yhtyeineen, Ronski & Exotic
23.7. la Aurinkotyttökilpailu, (Merja Tammi, Johanna Raunio, Raija Koukkari, Marianne Åström, Marja Ketola, Ismo Virtanen), Dave Lindholm & Pen Lee
30.7. la Unto Kotilainen, Tapani Koviisto, Salomon, Ikaalisten harmonikkamiehiä
6.8. la Mustat Enkelit ja Fredi, Dead End 5
13.8. la Dallape, Mauri Härmä, Kaamos
19.8. pe Erkki Mäkelän yhtye
20.8. la P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Henry Theel, Jussi Raittinen ja Boys
27.8. la Markus Allan, Tandem Cadus
3.9. la Taisto Tuomen orkesteri, Seija Tuulikki, Kohoutek
10.9. la Kai Hyttinen yhtyeineen, Nolo et Rähjä
17.9. la Reijo Taipale yhtyeineen, Alwari Tuohitorvi
     
1978    
30.4. la Vappuaatto, Markku Suominen ja Finlandia, Martti Siiriäinen ja Raija Koukkari, Nummisuutarit AURINKOTYTTÖKILPAILU (Tarja Naukkarinen, Tii Heilimo, Heidi Nyman, Johanna Raunio, Ismo Virtanen)
6.5. la Handen Humppa ja Tapio Lehtonen, Ernos
13.5. la Oiva Lampinen, Ami & Olli, Kaseva
20.5.  la Mustat Enkelit ja Fredi, Hard Rock Sallinen
27.5. la Dallape, Mauri Härmä, Olavi Jämsen ja Nasma
3.6. la Esko Rahkonen yhtyeineen, Haukka
10.6.  la Tulipunaruusut ja Raimo Piipponen, Jig-Saw
17.6. la Aikapommi ja Kari Tapio, Donna ja Schoolgirls
    Donna & Schoolgirls
23.6. pe Juhannusaatto, Elf-Show ja Katri Helena, Tapani Koivisto yhtyeineen, "Elvis In Memory Show" (Pekka Loukiala & Kello Peli)
24.6. la Jarmo "Jamppa" Tuominen yhtyeineen, Defiers ja Pastori Pohjalainen
1.7. la P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Nolo et Rähjä
2.7. su Painonnostokisatanssit, Eino Grön yhtyeineen
8.7. la Raimo Ylisen yhtye, Mauno Lampimäki, Farout
15.7. la Taisto Tuomen orkesteri, Seija-Tuulikki, Kontra Virtanen
22.7. la Unto Kotilainen, Karma
29.7. la Ikaalisten Harmonikkamiehet, The Ronski Gang Sold Out-Show-78
5.8. la Tapani Kansa Show Summer Night Special, Nepa
12.8. la Eino Valtanen, Mikko Alatalo & Coitus Inc
    Mikko Alatalo & Coitus Inc
19.8. la Eino Lehtinen yhtyeineen, The New Wave Rock Band, Woodoo Sister
26.8. la Hermes, Tuula Rantanen, Amulet
2.9. la Onni Toivola & Alaska, Alwari Tuohitorvi Silver Ball -kesäturne
9.9. la Antti Karjala & Tammerkoski, Jam Rock Band
16.9. la Tapani Koivisto yhtyeineen, Jukka Raitanen, Juice Leskinen Slam
     
1979    
30.4. ma Vappuaatto, Aikapommi & Kari Tapio, Juice Leskinen & Slam ja Ducks
    Juice Leskinen Slam
    Ducks
5.5. la Olavi Soinila & Viljamit, Donna & Schoolgirls
    Donna & Schoolgirls
12.5. la Petsamo & Anssi Jalonen, Mutkattomat, The Ronski Gang + The Killers, Dj Sandy
19.5. la Alaska ja Onni Toivola, Nasma
26.5. la Teuvo Valo yhtyeineen, Tapani Kansa Show
2.6. la Hanne & Lökäpöksyt, Hard Rock Sallinen
16.6. la Oiva Lampinen, Ami & Olli, Racket Rock (Tries + Capt. Cash + Go go Girls)
22.6. la Juhannusaatto Vanhat Parrat & Jose Kuusisto, Marion, Antti Hyvärinen, Mikko Alatalo yhtyeineen, Per-Erik Jonsson
23.6. su Odessa ja Pertti Niemi, The Name
30.6. la Jamppa Show, Barock
1.7. la Painonnostokisatanssit, Seppo Vartiamäki yht, Erkki Pajunen, Jouni Tuokkola
7.7. la P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Nummisuutarit
14.7. la Eini & Boogie, Urpo Tour -79
28.7. la Souvarit, "Nysä-Rock", Tuomari Nurmio & Köyhien Ystävät OHJELMAA: Kuoreveden Nysän iltamaohjelmaa.
4.8. la Kaktus, Päivi, Jam Rock Band + Disco
11.8. la Eino Lehtinen, Eppu Normaali ja Karanteeni
18.8. la Raimo Ylinen yhtyeineen, Mauno Lapinmäki, Alwari Tuohitorvi, D:j Helmut Regnagel 
25.8. la Handen Humppa ja Tasaraha, Make & Lenny Disco Machine Show
1.9. la Jukka Raitainen yhtyeineen, Nepa
8.9. la Eino Grön yhtyeineen, The Ramblers
15.9. la Merja Rantamäki yhtyeineen, Wild West Show, Peter And The Indians
     
1980    
30.4. ke Vappuaatto, Markku Aro, Johnny & The Dodgers
3.5. la Petsamo & Eija-Sinikka, Anssi Jalonen, Empire
10.5. la Köpi Kosken yhtye, Ratsia
17.5. la Juhamatti & Fanny, Hard Rock Sallinen
24.5. la Teuvo Valo yhtyeineen, Kontra, Haukka
31.5. la Aikapommi & Kari Tapio, Nummisuutarit
7.6. la Oiva Lampinen, Ami & Olli, Wild West Show - P And The Indians
14.6. la Tapani Kovisto yhtyeineen, Keijo-Antero, Vaavi
20.6. pe Juhannusaatto, P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Flap - Music those who want to dance, Eppu Normaali
21.6. la Harri Nuutinen yhtyeineen, Mika Sundqvist & Non-Stop Band OHJELMAA: Oiva Vaitola, Los Paraguayos, Whirlwind
28.6. la Odessa ja Pertti Niemi, Nasma
5.7. la Seppo Vartiamäki yhtyeineen, Mikko Alatalo
6.7. su Painonnostokisatanssit, Paula Autonen yhtyeineen
12.7. la Pohjois-kymenlaakson pelimannit, Tarantella Joe, Elf, Warrick Disco
19.7. la Jukka Raitainen, Juice Leskinen & Slam
26.7. la Ikaalisten Harmonikkamiehet, Reijo Kallio, Jam Rock Band
2.8. la Mutkattomat, Ypö Viisi
8.8. pe The Boppers, Exodus
9.8. la Eero Aven, Sig
16.8. la Huuko & Kari Rautio, Linda Nine
23.8. la Merja Rantamäki yhtyeineen, The Barock
30.8. la Olavi Soinila & Viljamit, Zero Nine
6.9. la Esko Rahkonen yhtyeineen, Sensuuri
13.9. la Domino, SE
20.9. la Pepe, Jokke & Seikkailijat, Tuulikki Eloranta, Hurriganes, Roxy, Cruisers
     
1981    
30.4. la Jamppa Tuominen, Hassisen Kone
2.5. la Riki Sorsa Tour -81, Zero Nine
9.5. la Ahti Lampi yhtyeineen, Slippers
16.5. la Merja Rantamäki yhtyeineen, Ronski Gang
23.5. la Huuko, Kari Rautio, Ratsia
30.5. la Ikaalisten harmonikkamiehiä, Hard Rock Sallinen
6.6. la Oiva Lampinen, Ami & Olli, Sig
13.6. la Juhamatti & Fanny, Barock, Magnum Bonum
19.6. pe Juhannusaatto, P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Eppu Normaali, Disco-69 OHJELMAA: Reijo Salminen
20.6. la Danny & Armi
27.6. la Dominio, Seija Simola, Se
4.7. la Musette, The Cruisers
5.7. su Painonnostokisatanssit, Humppakisällit ja Marjo-Irene
11.7. la Tapani Kansa show, Sleepy Sleepers
18.7. la Pohjois-kymenlaakson pelimannit, Mika Sundqvist & Non Stop-Band
25.7. la Huikon veljesyhtye, Carola Show, Juice Leskinen Slam
1.8. la Juhani Markkola & Herttuat, Katri-Helena, Woude
8.8. la Jukka Raitanen yhtyeineen, Niki Koster
15.8. la Mustat enkelit ja Fredi, Popeda
22.8. la Domino, Ray Camp & Lone Stars
29.8. la Tero Näsinlinna & Afrikantähti, Budoy Rider & Black Bisons
5.9. la Paula Koivuniemi yhtyeineen, Lizards
12.9. la Jarkko Salmi yhtyeineen, Vaavi
19.9. la Kirka & Sunset, Mikko Alatalo yhtyeineen
     
1982    
30.4. la Kirka & Sunset, Emilia, Jerry Sultsina, The $ Cheaters
8.5. la Topi ja toivottomat OHJELMAA: Laskuvarjohyppy
14.5. la The Ronski Gang + Dj Jake Disco Show
15.5. la Juhani Kotajärvi & Katupojat, Eija ja Tuula Kivipelto
22.5. la Rauno Tapani yhtyeineen
28.5. pe Juice Leskinen Grand Slam, Disco -69
29.5. la Oiva Lampinen, Ami & Olli
5.6. la Eino Lehtinen orkestereineen, Kari Hipponen ja Siniset Sydämet
11.6. pe Kerjäläisarmeija, Ramblers, Disco -69
12.6. la Pekka Himanka, Hard Rock Sallinen
19.6. la Köpi Koski & Projekti, Vaavi
25.6. pe P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Vardis, Changers, Raggars
3.7. la Hanoi Rocks, Lizards, Frank Baders, Kari Kuuva, Iltatähti & Keijo Nieminen
10.7. la Domino, Disco -69
17.7. la Tapani Kansa, Bluesounds
23.7. pe Riki Sorsa Band, Rockstar Disco
31.7. la Eppu Normaali, Siperia
7.8. la Duke-C
14.8. la Eino Valtanen, Sig
21.8. la Broadcast, Viljamit & Olavi Soinila
28.8. la Mikko Alatalo
4.9. la Fasten Belts, Dj Proffa
11.9. la The Ronski Gang, Ile Kallio ja Marko Juhani Rautavaara
     
1983    
30.4.   Vappuaatto, Juice Leskinen, Kake Randelin (Mirror Discon avajaiset)
21.5. la Meiju Suvas
28.5. la Markku Aro & Nisa show, Bad Sign, The Jailbirds
4.6. la The Ronski Gang, Jone Hänninen
11.6. la The Vocals, Suosikin Supershow" (Arja-Liisa Lehtinen, Jyrki Hämäläinen)
24.6. la Juhannusaatto, Markku Arokanto-show, Pelle Miljoona, Siperia, Dave Lindholm, Frank Baders, Ps
9.7. la Popeda
23.7. la Pipo
30.7. la Längelmävesijuhlat, P.O.Kankaan 7-seinähullua veljestä, Keijo Nieminen & Iltatähti
20.8. la Kirka  
10.9. la The Ronski Gang, Trouble Boys, Maple Heart
     
1984    
30.4.   Vappuaatto, Muukalaiset & Meiju Suvas, Broadcast, Kirka
12.5. la Leena Nillson Band, Siberia
    Siberia
26.5. la
2.6. la Hurriganes, Unknown Gender
    Unknown Gender
9.6.  la J. Karjalainen ja Mustat lasit
22.6. la Juhannusaatto, Sonja Lumme OHJELMAA: Miss Suomi -85 karsintakilpailut (Big Bad Girls, Mika Jenytin, Tiina Laine, Anne Helistö)
7.7. la Sotaveteraanien kesäjuhla, Kouvolan varuskuntasoittokunta, Pirkkalan pelimannit, Korsuorkesteri, Pauli Räsänen ym.
7.7. la Disco-ilta
21.7. la Eppu Normaali, Ps
28.7. la Marion, Markku Arokanto show, Tempo
4.8. la Saigon
18.8. la Bad Sign, Dingo (ei esiintynyt)
1.9. la Dingo, Bianca Morales & FF
15.9. la Broadcast, Jack Daniels -54
     
1985    
30.4. ti Vappuaatto, Juice Leskinen Grand Slam, Pave Maijanen show, Kairo
10.5. pe Cisse Häkkinen & Albert Järvinen Band
24.5. pe Popeda, panic
31.5. pe Eppu Normaali 
15.6. la
21.6. pe Juhannnusaatto: Miljoonaliiga, Cartoon Rockers
29.6. la Ns Vapis
6.7. la Bad Sign, J Daniel´s
10.7. ke Paula Koivuniemi
13.7. la Eve
24.7. ke Solistiyhtye Suomi
27.7. la Big Bad Girls, Miss Suomi -86 Disco Show (Marja Kinnunen)
3.8. la Knock Out, Doris
17.8. la Peer Günt
31.8. la Miss/mr Young Finland 86 (Jerry & Line Up, Anja Niskanen, Jyrki Hämäläinen, Arja Liisa Lehtinen ym.)
14.9. la Dr. Feelgood, Jerry Gee ja Panic
     
1986    
30.4. ke Vappuaatto, Bogart co, Juliet Jonesin Sydän, Gommandos
17.5. la Pave Maijanen Show, Panic
31.5. la Juice Leskinen & Grand Slam, Alfa Gentaury
14.6.   Kirka & Islanders, Miss ja Mr Young Finland-kiertue (Tatu Manberg, Jyrki Hämäläinen)
20.6. pe Satu Pentikäinen yhtyeineen, Kairo
2.7. ke Heikki Ilmonen ja Viipurin Humppa
5.7. la Disco 
11.7. pe Solistiyhtye Suomi, Irene Aittonen yhtyeineen
12.7. la Komeetta-Humppa
16.7. ke Topi ja Toivottomat
19.7. la Yö, Panic
23.7. ke Tulipunaruusut ja Lasse Laakso
30.7. ke Odessa ja Pertti Niemi
2.8. la Peer Günt
16.8. la Tanna, J. Daniels
6.9. la Dingo, Wattoo Wattoo
20.9. la Eve, Taotao, Doris
     
1987    
30.4. lato Vappuaatto, Eppu Normaali, Ilona
16.5. la Raggars, Tao-tao, J. Daniel´s, Raaticco, Raivosa Roland
30.5. la Juliet Jonesin sydän, Wild Cat´s, Black Blondie´s
6.6. la Popeda
19.6. pe Juhannusaatto, Jarkko Lehti yht.
27.6. la Mamba
1.7. ke Tulipunaruusut ja Lasse Laakso
8.7. ke Markku Nalli yhtyeineen
15.7. ke Solistiyhtye Suomi
22.7. ke Odessa ja Pertti Niemi
29.7. ke Irene Aittonen yhtyeineen
1.8. la Bogart co.
7.8. pe Unto Satoranta yhtyeineen
15.8. la Smack
29.8. la Honey B & The T-bones, Backsliders
5.9. la Peer Günt, J. Daniel´s
     
1988    
30.4. la Peer Günt, Lapinlahden Linnut, Nuket, Raivoisa Roland
28.5. la Sleepy Sleepers, Musta Kasi, Teurastamo 5
10.6. pe Topi Sorsakoski & Agents, Viipurin Humppa
25.6. la Tapani Kansa yhtyeineen, Mister Moss, Realing Team
6.7. ke Tulipunaruusut  
13.7. ke Irene Aittonen yhtyeineen
20.7. ke Eila Pienimäki
30.7. ke Ahti Lampi yhtyeineen, Jarkko Lehti
6.8. la Miljoonasade, Etulinja
    Etulinja ?
13.8. la Pertti Niemi & Odessa
20.8. la Kari Tapio yht.
27.8. la Eini yhtyeineen
3.9. la Arja Sipola yhtyeineen
10.9. la Reijo Kallio 
     
1989    
29.4. la Stone, Horse Power, Sleepy Sleepers
20.5. la Mämmilä-rock, Juliet Jonesin Sydän, Wero, Exixtence, Mr Frogman, Mämmilä Getaways, Teurastamo5, Humbert Umbert, Detrone
3.6. la Musta kasi, Pincer, Neumann yhtyeineen
23.6. la Juhannusaatto, Merja Rantamäki yhtyeineen, Irwin Goodman
1.7. la Fantasia, Marion Rung
8.7. la Arja Sipola yhtyeineen, Dj Psycho
15.7. la Pekka Himanka yhtyeineen, Dj Fun Fun
22.7. la Mistral, Lea Laven
29.7. la Pertti Niemi & Odessa, Dj Kassu
5.8. la Taisto Saaresaho yhtyeineen, Dj Roope
12.8. la Unto Satoranta yhtyeineen, Dj Psycho
19.8. la Vuosikerta ja Jarkko Lehti, Dj Jose
     
1990    
30.4. ma Vappuaatto, Paula Koivuniemi ja Chorus, Oiva Lampinen, Ami & Olli, Dj Kassu
19.5. la Mauri Huhtinen yhtyeineen, Irene Aittonen yhtyeineen
26.5. la Eino Lehtinen yhtyeineen, Humupekka
2.6. la Tulipunaruusut, Jouko Talikainen ja Monopoli
9.6. la Kai Hyttinen, Torino, Dj Zidi
16.6. la Norolan Pojat & Ismo Salonen, Dj Psycho
22.6. pe Juhannusaatto, Vesa Kilpinen yhtyeineen, Dj Hate
    Dj Hate
27.6. ke Eija-Sinikka yhtyeineen
4.7. ke Pertti Niemi & Odessa
7.7. la Kikka, Jarkko Lehti & Vuosikerta
11.7. la Juha Mäkinen ja Taifun
18.7. la Kari Salmelainen yhtyeineen
25.7. ke Lahtiset, Eino Grön
28.7. la Eila Pienimäki, Jorma Kuukkulan yhtye
4.8. la Köpi Koski & Projekti, Dj Kassu
11.8.   Mestari Orikanto, Dj Hate
     
1991    
5.6. ke Solistiyhtye Suomi
12.6. ke Torino
19.6. ke Arja Koriseva ja Fortuna
21.6. pe Juhannusaatto, Kirsi Kirstua & Magnum
26.6. ke Arto Nuotio & Harlekiini
3.7. ke Tulipunaruusut
10.7. ke Norolan Pojat & Ismo Salonen
17.7. ke Ari Klem & Pajatso
24.7. ke Eila Pienimäki ja Jorma Kuukkulan yhtye
27.7. la Tequila, Harri Lahti, Erja Uitto
31.7. ke Havanna ja Raimo Piipponen
3.8. la Havanna, Eija Kourimo ja Lasse Laakso
7.8. ke Juha Mäkinen ja Taifun
14.8. ke Finlanders
23.8.   Agents ja Topi Sorsakoski, Johtotähti
     
1992    
30.4. to Jaana Lammi ja Jouni Raitio yht.
8.5.  pe  Reijo Taipale, Erkki Friman, Taifun & Juha Mäkinen
15.5. pe  Rainer Friman ja Veijarit
22.5. pe  Kristiina Mäki & Safir
29.5. pe  Nina Valkama ja Tapiola Team
5.6. pe  Ari Klem yhtyeineen
12.6. pe  Kari Piironen ja Tanssiyhtye Rantala Group
19.6. pe  Juhannusaatto: Tapio Selin & Jokerit
26.6. pe  Jaska Mäkynen yht, Jorma Laurila
1.7. ke Kaija Pohjola yht.
3.7. pe  Nasma
8.7. ke Risto Nevala & Jokerit
10.7. pe  Kike Elomaa, Kai Läätti ja Tanssiyhtye Tornados
15.7. ke Raimo Piipponen ja Havanna
17.7. pe  Ari Rantanen yht
22.7. ke Arja Koriseva ja Fortuna-yhtye
24.7. pe  Tulipunaruusut
29.7. ke Köpi Koski & Projekti
31.7. pe  Matti ja Teppo yhtyeineen
7.8. pe  Eija Kourimo & Korona
14.8. pe  Arto Nuotio, Jarkko Salmi & Sunset
21.8. pe  Eila Pienimäki ja Jorma Kuukkula Team
28.8. pe  Finlanders
     
1993    
15.5. la Topi Sorsakoski & Band, Medium
22.5. la Joel Hallikainen & Iltatähti -yhtye
29.5. la Paula Koivuniemi & Harlekiini 
5.6. la Tarja Lunnas, Jokerit Company
12..6 la A.Aallon Rytmiorkesteri
19.6. la Reetta Oja-Lipasti, Risto Oja-Lipasti yht
23.5. ke Katri Helena ja Petoman-orkesteri
25.6. pe Juhannusaatto, Ari Klem yhtyeineen
30.6. ke Raimo Piipponen ja Havanna yhtye
7.7. ke Mika Pohjonen & Jarno Kuusisto yht
14.7. ke Jaska Mäkynen & Jorma Laurila yhtyeineen
21.7. ke Eila Pienimäki & Jorma Kuukkula Team
28.7. ke Matti & Teppo yhtyeineen
31.7. la Markkinatanssit: Granada, Pekko Aikamiespoika, Vatsatanssia ym.
4.8. ke Arja Koriseva ja Fortuna, Reijo Taipale ja Erkki Friman, Juha Mäkisen yhtye
10.8. ke Finlanders
18.8. ke Tapani Kansa yht.
     
1994    
30.4. la A.Aallon Rytmiorkesteri, Kristiina Mäki & Safir
7.5. la Topi Sorsakoski ja Kulkukoirat
14.5. la Tauski Paltonen & Fernet
21.5. la Raimo Piipponen & Havanna
28.5. la Taneli Mäkielä & Pastorit
4.6. la Joel Hallikainen & Iltatähti
11.6. la Norolan Pojat & Marianne
14.6. ti TULISUUDELMA: Anita Hirvonen, Arto Nuotio, Finlanders, La Strada, Akuset, Klaus Thomasson, Ira Hammerman
18.6. la Mika Pohjonen & Picasso
24.6. pe Juhannusaatto: Kaija Pohjola ja Kai Lääti & Tornados, juont. Lasse Tervonen
29.6. ke Eija Kantola & Omega
3.7. su Eino Grön ja Seitsemän Seinähullua Veljestä (Painonnoston 50-v juhlatanssit)
9.7. la Anna Hanski & Avec-yhtye
13.7. ke Katri Helena & Petoman
16.7. la Matti Esko ja Finlandia
20.7. ke Tapani Kansa orkestereineen
23.7. la Arto Nuotio & Akuset-yhtye
27.7. ke Arja Koriseva & Fortuna
30.7. la Risto Nevala, Jarmo Tinkala & Jokerit
3.8. ke Matti & Teppo, tanssiyhtye Lahtiset
6.8. la Pekka Hartonen & Suomen Tanssiorkesteri
13.8. la Paula Koivuniemi, Kari Kuusamo yht.
20.8. la Teuvo Oinas, Tanssiyhtye Kolibri
27.8. la Tarja Lunnas, Timo Rautala & Atlas
3.9. la Jaska Mäkynen, Jorma Laurilan yhtye
10.9. la Berit yhtyeinee
     
1995    
29.4. la Laura Voutilainen & Exodus
6.5. la Joel Hallikainen & Iltatähti -yhtye
13.5. la A.Aallon Rytmiorkesteri, Irmeli Pietilä yht.
20.5. la Kake Randelin & Rovers
27.5. la Kaija Pohjola yht.
3.6. la Arto Nuotio & Virve Nuotio ja Akuset
10.6. la Tulipunaruusut
17.6. la Rexi ja Napoleon
23.6. pe Juhannusaatto: Tony Montana Band, Maarit Peltoniemi & Veli-Matti Friman Band
28.6. ke Reijo Taipale ja Erkki Friman, Juha Mäkinen & Taifun
5.7. ke Katri Helena & Petoman
12.7. ke Marjut Rothovius & Korsuorkesteri (Apu-tanssit)
19.7. ke Berit & Nasma
26.7. ke Kaija Koo, Eila Pienimäki & Jorma Kuukkula Team
29.7. la Paula Koivuniemi yht.
2.8. ke Sauli Lehtonen & Hopeinen Q
5.8. la Anita Hirvonen & La Strada
12.8. la Tulipunaruusut, Tauski Peltonen, Arja "Lokki" Havakka yhtyeineen
19.8. la Eija Kantola & Omega
26.8. la Marion Rung, Randy Korlin & Riskit Herrat
     
1996    
11.5. la Arja Koriseva & Fortuna
18.5. la Maarit Peltoniemi & Fellows
25.5. la Agents, Köpi Koski & Projekti
1.6. la Toni Montana Band
8.6. la Anita Hirvonen & La Strada
15.6. la A.Aallon Rytmiorkesteri, Irmeli Pietilä yhtyeineen
21.6. la Juhannusaatto: Topi Sorsakoski & Kulkukoirat, Marianne yht. Juha "Mansen Elvis" Leppänen
29.6. la Arja Havakka yht, Väliaikainen
3.7. ke Finlanders
6.7. la Karaoke
7.7. su Joel Hallikainen & Iltaähti (Painonnostotanssit)
10.7. ke Korsuorkesteri
13.7. la Jasmine & Pepito Band, Anu Keronen ja Kari Nyqvist yhtyeineen
17.7. ke Dallape
20.7. la Heidi Kyrö & Seilarit
24.7. ke Eija Kantola & Omega
27.7. la Jari Sillanpää & Elysee, Tiina Räsänen & Tornados
31.7. ke Reijo Taipale, Erkki Friman ja Juha Mäkinen & Taifun
3.8. la Tarja Ylitalo yht.
7.8. ke Katri Helena ja Petoman 
10.8. la Tapani Kansa yht.
17.8. la Teuvo Oinas & Musette
24.8. la Fredi & Kai Hyttinen, Heimo Mäntysen yhtye
31.8. la Tulipunaruusut
7.9. la Eila Pienimäki & Jorma Kuukkula Team, Villiruusut & Raimo Hämäläinen
     
1997    
3.5. la Markus Allan & Carusel, Agents
10.5. la Marion Rung, Randy Korlin & Riskit Herrat
17.5. la Marita Taavitsainen & Lumipallo
24.5. la Petri Salminen & Magnet
31.5. la A.Aallon Rytmiorkesteri, Irmeli Pietilä yhtyeineen
5.6. to Jari Sillanpää yht, Päivi Vahela & Presto
7.6. la Eini ja Pantterit
14.6. la Tarja Lunnas & Rosso
18.6. ke Finlanders
20.6. pe Juhannusaatto, Kari Tapio & Hannu Karjalainen Group, Keijo Nieminen & Iltatähti, Menneisyyden Vangit
25.6. ke Tulipunaruusut
28.6. la Janne Hurme & Mistral
2.7. ke Topi Sorsakoski & Kulkurit, Eila Pienimäki ja Jorma Kuukkula Team
6.7. su Lasse Hoikka & Souvarit
9.7. ke Anita Hirvonen & La Strada
12.7. la Sami Pilvilä, Virve Nuotio,  Channel Four, Heikki Hilander (Apu Suurtanssit)
16.7. ke Eija Koriseva & Boheme, Väliaikainen
19.7. la Arja Koriseva & Fortuna, Mika Tirkkonen yhtyeineen
23.7. ke Meiju Suvas & Suvas Regal, Aki Hietala ja Norolan Pojat
26.7. la Korsuorkesteri
30.7. ke Paula Koivuniemi & Tornados
2.8. la Saija Varjus & Harlekiini, Köpi Koski & Projekti
6.8. ke Katri-Helena & Petoman, Markus Kvintetti
9.8. la Kaija Koo, Pepe & Parfyymi
16.8. la Kaija Pohjola, Yölintu
23.8. la Tomi Markkola & Bolero, Kari Koskinen & Caravan
30.8. la Mika Pohjonen & Jarno Kuusisto yht., Päivi Vahela & Presto
6.9. la Eija Kantola & Omega, Juha Ahola & Apollo
     
1998    
16.5. la Eija Kantola & Omega, Köpi Koski & Projekti
23.5. la Tony Montana Band ja Juha Salminen & Kaukomaa
30.5. la Päivi Nieminen & Polar, Dimitri & Alibi
6.6. la Janne Hurme & Mistral, Väliaikainen
13.6. la Topi Sorsakoski & Kulkukoirat, Anu Keronen & Kari Nyqvistin yhtye
19.6. pe Juhannusaatto: A.Aallon Rytmiorkesteri, Elia Pienimäki & Jorma Kuukkula Team
24.6. ke Finlanders ja Tomi Markkola & Bolero
27.6. la Arja Koriseva & Fortuna, Kari Koskinen & Caravan
1.7. ke Korsuorkesteri, Ninni Martikainen & Finnstar
4.7. la Juha Mäkinen & Taifun, Aila Heikkilä & Monrepos
8.7. ke Marita Taavitsainen & Mekka, Aki Hietala & Jamsound
11.7. la Pirjo Bister & Sylvia, Keijo Nieminen & Iltatähti
15.7. ke Yölintu, Teuvo Oinas & Musette
18.7. la Kolibri, Mia Carita & Seireeni
22.7. ke Katri Helena & Petoman, Illuusio
25.7. la Arja Havakka & Linnut, Pepe Enroth & Lahtiset
29.7. ke Jari Sillanpää & La Strada, Nasma
5.8. ke Kari Tapio & Hannu Karjalainen Group, Elina ja Aurinkotuuli
8.8. la Agents & Jorma Kääriäinen, Tulipunaruusut
14.8. pe Köpi Koski & Projekti (Maanmittauslaitoksen liikuntapäivän päätöstanssit)
15.8. la Ari Klem & Pajatso, Päivi & Presto
22.8. la Markku Aro & Diesel, Maarit Peltoniemi & Tomi Oravalan Unelma orkesteri
29.8. la Tiina Ruuska & Rosette, Markus Sextet
5.9. la Merja Raski & Neliapila, Petri Hervanto yhtyeineen
12.9. la Rainer Bollström & Nostalgia, Markus Törmälä & FBI-beat
     
1999    
8.5. la Anna Eriksson & Frendit, Heli Kajaste & Sateenkaari
15.5. la Teuvo Oinas orkestereineen, Tuija & Aurinkotuuli
22.5. la Tomi Markkola & Bolero, Keijo Nieminen & Iltatähti
29.5. la Janne Hurme ja Mistral, Hannele Valkama & Harmonia
1.6. ti Arja Koriseva & Fortuna, Charlies, Sari Tamminen (TV2, Kesäillanvalssi)
5.6. la Lea Laven orkestereineen, Mia Carita & Markus Sextetti
12.6. la Antti Toivola & Volare, J.Virtanen & Rocketeers
19.6. la Tarja Lunnas & Rosso ja Väliaikainen
25.6. pe Juhannusaatto: A.Aallon Rytmiorkesteri, Merja Rantamäki ja  Pastori Pohjalainen & Defiers
30.6. ke Janne Tulkki & Kulkurin kuu, Finlanders
3.7. la Anita Hirvonen & La Strada, Mauri Peltoniemi & Juhonpojat
4.7. su Lavan 50-v juhlatanssit:
JenkkaJazz, Veteraanikvartetti, Vesa Kilpinen & AS-kvintetti, Mirjam Toivonen, Seitsemän Seinähullua Veljestä. Eila Pienimäki & Jorma Kuukkula Team, Matti Lepänhaara.
7.7. ke Yölintu, Tiina Räsänen & Focus
10.7. la Tapani Kansa orkestereineen, Birgit Ohra-aho, Jouko Virtasen yhtye
14.7. ke Katri Helena & Petoman, Tulipunaruusut
17.7. la Kari Vepsä & Onnenmaa, Arja Havakka & Linnut
21.7. ke Kari Tapio & Hänen orkesterinsa, Topi Sorsakoski & Kulkukoirat
24.7. la Eija Kantola & Omega, Antti Huovila & Öiset Kitarat
28.7. ke Jorma Kääriäinen & Agents, Lasse Hoikka & Souvarit
31.7. la Matti Korkiala yht, Eija Koriseva & Pegasos
4.8. ke Paula Koivuniemi & Fernet, Reijo Taipale, Erkki Friman & Taifun
7.8. la Pertsa Koivula & Jätkänsakki, Markku Ketola & Taikakuu
14.8. la Heidi Kyrö & Pepito, Nasma
20.8. pe Sininkka Anttila, Heikki Helakorpi (Elokuun iltamat, Säästöpankit & Lähivakuutus)
21.8. la T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Nalle Lehtonen Band
28.8. la Susanna Heikki & Mekka, Köpi koski & Projekti
     

 

Viimeksi muutettu tiistai, 18 lokakuu 2016 20:38